Az én-réprezentációs stratégiák az emberek életében több módon lépnek színpadra, példaként: öltözködés, mentalitás, életmód, hivatás, valamint leginkább az önéletrajzok kategóriájában tündökölnek.
Mindezen megnyilvánulások – gondoljunk csak a reklámajándék emblémázás esetére-, nem csupán az egyének szférájában nyújtanak, egyfajta tömör bemutatkozás vázlatot, mondhatni „önprezentációs skiccet”, hanem a vállalatok is rendelkeznek ezen énkép-formáló lehetőséggel. Elgondolkodtató, hogy milyen út vezetett: egy étterem-, autómárka-, tetováló szalon-, avagy mondjuk egy Apple logó megtervezéséhez, és kivitelezéséhez. Tömören definiálni, és egyetlen kép, szimbólum által tükrözni a teljes beállítottságot, szemléltetni a bázikus vezérfonalat, nem könnyű feladat, ám minderre képes a reklámajándék emblémázás. A metódus pszichikumának megragadhatósága, talán egy paradox mezsgyén tetten érhető, amely elv szerint: a „magamból akként sugárzok, hogy közben hívőerővel is rendelkezzek” koncepció látszik érvényesülni.
Éljen Ön is a reklámajándék emblémázás sanszával,
mely által generózus szemlélet és sikerorientáltság elegye láthat napvilágot. A reklámajándék emblémázás akként funkcionál, akár egy térkép, mely utat mutat az Ön vállalkozásának irányultsága, ill. termékkínálata felé, ezzel egyetemben pedig személyesebb áramlást is gerjesztő hatással rendelkezik, hiszen ez esetben privát szféra és publikus szféra egyaránt fellelhető. A kifele és befele történő irányulás egy pontban történő találkozása a reklámajándék emblémázás, hiszen a hamisítatlan vállalkozók ereje azon forrásból is eredeztethető, melyben a munka hivatásként működik, nem valamely kényszerűség adta próbálkozás eredménye.